ویژگیهای Proxy Server

چهارشنبه 30 آذر‌ماه سال 1384 ساعت 09:59 ق.ظ

ویژگی اول : با استفاده از Proxy Server می توان از اکثر پروتکلهای موجود در شبکه های محلی در محدوده نرم افزارهای کاربردی در شبکه های LAN مرتبط با اینترنت استفاده کرد .

 Proxy Server پروتکلهای پر کاربرد شبکه های محلی مانند IPX/SPX (مورد استفاده در شبکه های ناول) ، NETBEUI (مورد استفاده در شبکه های LAN با تعداد کاربران کم) و TCP/IP (مورد استفاده در شبکه های Intranet) را پشتیبانی می کند. با این ترتیب برای اینکه بتوان از یک نرم افزار کاربردی شبکه LAN که مثلا" با پروتکل IPX/SPX روی ناول نوشته شده ، روی اینترنت استفاده کرد نیازی نیست که قسمتهای مربوط به ارتباط با شبکه که از Function Call های API استفاده کرده را به Function Call های TCP/IP تغییر داد بلکه Proxy Server خود این تغییرات را انجام داده و می توان به راحتی از نرم افزاری که تا کنون تحت یک شبکه LAN با ناول کار می کرده است را در شبکه ای که مستقیما" به اینترنت متصل است ، استفاده کرد .

 همین ویژگی درباره سرویسهای اینترنت مانند , FTP , Telnet , Gopher , IRC  RealAudio , Pop3 و . . . وجود دارد . به این معنا که هنگام پیاده سازی برنامه با یک سرویس یا پروتکل خاص ، محدودیتی نبوده و کدی در برنامه برای ایجاد هماهنگی نوشته نمی شود .

ویژگی دوم : با Cache کردن اطلاعاتی که بیشتر استفاده می شوند و با بروز نگاه داشتن آنها ، قابلیت سرویسهای اینترنت نمایان تر شده و مقدار قابل توجهی در پهنای باند ارتباطی صرفه جویی می گردد.

ویژگی سوم : Proxy Server امکانات ویژه ای برای ایجاد امنیت در شبکه دارد . معمولا" در شبکه ها دو دسته امنیت اطلاعاتی مد نظر است . یکی آنکه همه کاربران شبکه نتوانند از همه سایتها استفاده کنند و دیگر آنکه هر کسی نتواند از روی اینترنت به اطلاعات شبکه دسترسی پیدا کند . با استفاده ازProxy Server  نیازی نیست که هر Client بطور مستقیم به اینترنت وصل شود در ضمن از دسترسی غیرمجاز به شبکه داخلی جلوگیری می شود . همچنین می توان با استفاده از SSL (Secure Sockets Layers) امکان رمز کردن داده ها را نیز فراهم آورد.

ویژگی چهارم : Proxy Server بعنوان نرم افزاری که می تواند با سیستم عامل شما مجتمع شود و همچنین با IIS (Internet Information Server) سازگار می باشد، استفاده می گردد.

منبع : http://www.shabgard.org/doc/publish/

 

نظرات (7)
چهارشنبه 30 آذر‌ماه سال 1384 ساعت 10:14 ب.ظ
مرسی ُ مختصر و کافی بود
امتیاز: 0 0
سه‌شنبه 6 دی‌ماه سال 1384 ساعت 02:11 ق.ظ
وبلاگت عالی بود اگر زحمتی نباشه وبلاگ من را در لینک دوستان قرار بدهید امیدوارم در زندگیت موفق و پیروز باشی به امید دیدار
امتیاز: 0 0
پنج‌شنبه 8 دی‌ماه سال 1384 ساعت 08:17 ب.ظ
سلام مهندس

چطوری خوبی؟

میگما نیستی!

تو سایت نمیای...

آنلاین نمیشی ...

چی شده؟

امیدوارم که اتفاقی نیافتاده باشه.

موفق باشی.

خدانگهدار
امتیاز: 0 0
دوشنبه 12 دی‌ماه سال 1384 ساعت 04:39 ب.ظ
سلام
من برای اولین باره که اینجا میام
وبلاگ پر مغزی دارین
موفق باشین
بمن هم سر بزن
امتیاز: 0 0
دوشنبه 9 شهریور‌ماه سال 1388 ساعت 10:24 ب.ظ
چیزی از این بیشتر نمی شد از علم مهندسی تان برای خواندندهای سایت تان می گذاشتید؟
امتیاز: 0 0
دوشنبه 9 شهریور‌ماه سال 1388 ساعت 10:28 ب.ظ
راستی خانم مهندس اگر ویب سایتهای عالی در بخش IT سراغ دارید. برای من ارسال کنید. البته فارسی
امتیاز: 0 0
جمعه 19 آذر‌ماه سال 1389 ساعت 07:59 ق.ظ
هفس ش دهزث شقفهزشم.ه مهنثی سخ ئعزا.ه بخعدی هف عسثبعم.
امتیاز: 0 0
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد