ویژگیهای Proxy Server

چهارشنبه 30 آذر‌ماه سال 1384 ساعت 09:59 ق.ظ

ویژگی اول : با استفاده از Proxy Server می توان از اکثر پروتکلهای موجود در شبکه های محلی در محدوده نرم افزارهای کاربردی در شبکه های LAN مرتبط با اینترنت استفاده کرد .

 Proxy Server پروتکلهای پر کاربرد شبکه های محلی مانند IPX/SPX (مورد استفاده در شبکه های ناول) ، NETBEUI (مورد استفاده در شبکه های LAN با تعداد کاربران کم) و TCP/IP (مورد استفاده در شبکه های Intranet) را پشتیبانی می کند. با این ترتیب برای اینکه بتوان از یک نرم افزار کاربردی شبکه LAN که مثلا" با پروتکل IPX/SPX روی ناول نوشته شده ، روی اینترنت استفاده کرد نیازی نیست که قسمتهای مربوط به ارتباط با شبکه که از Function Call های API استفاده کرده را به Function Call های TCP/IP تغییر داد بلکه Proxy Server خود این تغییرات را انجام داده و می توان به راحتی از نرم افزاری که تا کنون تحت یک شبکه LAN با ناول کار می کرده است را در شبکه ای که مستقیما" به اینترنت متصل است ، استفاده کرد .

 همین ویژگی درباره سرویسهای اینترنت مانند , FTP , Telnet , Gopher , IRC  RealAudio , Pop3 و . . . وجود دارد . به این معنا که هنگام پیاده سازی برنامه با یک سرویس یا پروتکل خاص ، محدودیتی نبوده و کدی در برنامه برای ایجاد هماهنگی نوشته نمی شود .

ویژگی دوم : با Cache کردن اطلاعاتی که بیشتر استفاده می شوند و با بروز نگاه داشتن آنها ، قابلیت سرویسهای اینترنت نمایان تر شده و مقدار قابل توجهی در پهنای باند ارتباطی صرفه جویی می گردد.

ویژگی سوم : Proxy Server امکانات ویژه ای برای ایجاد امنیت در شبکه دارد . معمولا" در شبکه ها دو دسته امنیت اطلاعاتی مد نظر است . یکی آنکه همه کاربران شبکه نتوانند از همه سایتها استفاده کنند و دیگر آنکه هر کسی نتواند از روی اینترنت به اطلاعات شبکه دسترسی پیدا کند . با استفاده ازProxy Server  نیازی نیست که هر Client بطور مستقیم به اینترنت وصل شود در ضمن از دسترسی غیرمجاز به شبکه داخلی جلوگیری می شود . همچنین می توان با استفاده از SSL (Secure Sockets Layers) امکان رمز کردن داده ها را نیز فراهم آورد.

ویژگی چهارم : Proxy Server بعنوان نرم افزاری که می تواند با سیستم عامل شما مجتمع شود و همچنین با IIS (Internet Information Server) سازگار می باشد، استفاده می گردد.

منبع : http://www.shabgard.org/doc/publish/

 

تشکر

شنبه 19 آذر‌ماه سال 1384 ساعت 01:52 ب.ظ

سلام دوستان عزیز

از لطف و محبت همه شما عزیزان از صمیم قلب سپاسگذارم .

از اینکه نتونستم به دوستان عزیزم سر بزنم و یا محبتهاشونو جبران کنم واقعا شرمنده هستم . این یکی دو هفته گذشته و آتی با مشغله کاری زیادی روبرو بوده و هستم . در اولین فرصت به همه دوستان سر خواهم زد علی الخصوص مهرشاد جان که چشم هر کاری از دستم بر بیاد در خدمتش هستم .

سه‌شنبه 15 آذر‌ماه سال 1384 ساعت 04:48 ب.ظ

 

  تولدم مبارک

معجزه تلقین

سه‌شنبه 15 آذر‌ماه سال 1384 ساعت 08:24 ق.ظ

 

می گویند دانشجویی سرکلاس خوابش برد. وقتی زنگ را زدند بیدار شد و با عجله دو مسئله را که روی تخته سیاه نوشته شده بود یادداشت کرد و به خیال اینکه استاد آنها را به عنوان تکلیف منزل داده است یادداشت کرد و به منزل برد.

 

تمام آن روز و آن شب برای حل آنها فکر کرد. البتّه هیچ یک را نتوانست حل کند، امّا تمام آن هفته دست از کوشش برنداشت سرانجام یکی را حل کرد و به کلاس آورد.

 

استاد به کلی مبهوت شد. چون آن دو مسئله را به عنوان دو نمونه از مسائل غیرقابل حل ریاضی داده بود. اگر این دانشجو این موضوع را می‌دانست احتمالاً آن را حل نمی‌کرد. ولی چون به خود تلقین نکرده بود که مسئله غیرقابل حل است، بلکه برعکس فکر می‌کرد باید حتماً آن مسئله را حل کند، سرانجام راهی برای حل مسئله یافت.

Funny

دوشنبه 14 آذر‌ماه سال 1384 ساعت 01:04 ب.ظ

فروغ فرخـــــــزاد

یکشنبه 13 آذر‌ماه سال 1384 ساعت 02:30 ب.ظ

حس می کنم که وقت گذشته است
حس می کنم که لحظه سهم من از برگهای تاریخ است
حس می کنم که میز فاصله ی کاذبی ست در میان گیسوان من و دستهای این غریبه غمگین


حرفی به من بزن
آیا کسی که مهربانی یک جسم زنده را بتو می بخشد
جز درک زنده بودن از تو چه می خواهد؟


حرفی به من بزن
من در پناه پنجره ام
با آفتاب رابطه دارم.

( تعداد کل: 11 )
   1       2    >>